Stracili prawo jazdy za szybkość

POWIAT OBORNICKI. Policjanci obornickiej drogówki zatrzymali kolejne prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy odebrano mężczyznom w wieku 23 i 30 lat. Straszy z kierowców pędził samochodem z prędkością 118 km/h, na odcinku gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.
Niestety, mimo licznych apeli o rozważną jazdę cały czas na drogach Wielkopolski Policja odnotowuje wiele wypadków drogowych, często śmiertelnych. Jednym z głównych „grzechów” kierowców jest nadmierna prędkość, która wielokrotnie istotnie przyczynia się do tragicznych zdarzeń drogowych.
Przed godziną 18:00 w trakcie posterunku w miejscowości Gościejewo patrol obornickiej drogówki dokonał pomiaru prędkości osobowego VW. Przeprowadzone badanie pomiarowe wykazało 105 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.
Z uwagi na popełnione wykroczenie oraz zagrożenie w ruchu drogowym pojazd został zatrzymany do policyjnej kontroli. Jego kierowcą okazał się być 23-letni mieszkaniec gminy Rogoźno. Na podstawie obowiązujących przepisów stracił on na 3 miesiące prawo jazdy. Ponadto na mężczyznę nałożoną mandat karny i przypisano 10 punktów karnych.
Kilka dni później funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach uczestniczyli w międzypowiatowych działaniach „Prędkość-Zero tolerancji” na terenie powiatu szamotulskiego. Podczas posterunku stałego w miejscowości Bytyń po godzinie 13:00 do kontroli drogowej zatrzymany został 30-letni mieszkaniec gminy Wronki. Pomiar prędkości dokonany na odcinku gdzie obowiązywało 50 km/h dał wynik 118 km/h.
Kierujący osobowym Volvo za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze został ukarany wysokim mandatem oraz punktami karnymi. Zatrzymano mu także na trzy miesiące prawo jazdy.

Podobne artykuły