Dzień patrona na bogato w Ludomach

Dzień patrona na bogato w Ludomach

LUDOMY. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ludomach uczczono kolejną rocznicę śmierci dr. Karola Marcinkowskiego – patrona placówki.
Na uroczystość przybyli urzędnicy, politycy, i co ważne, rodzice uczniów, bez których pomocy nie udałoby się aż tak świętować. Jednym z elementów dnia patrona było przedstawienie pod wszystko mówiącym tytułem „ Karol Marcinkowski naszym wzorem”. 
Uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością faktów z życia i działalności  patrona w konkursie historycznym, zorganizowanym przez Beatę Marek-Górę, a podczas lekcji plastyki wraz z opiekunką Iwoną Nosek utrwalali wizerunek lekarza, tworząc jego portrety i lapbooki, które zdobią szkolne gazetki. Zawody sportowe były okazją propagowania zdrowego trybu życia, do czego patron szkoły zawsze w swym czasie zachęcał.
Sport był decyzją Renaty Laube pod dachem, bo pogoda nie sprzyjała w tym roku biegom sztafetowym im. Karola Marcinkowskiego.
Z inicjatywy dyrektor szkoły Lidii Kurzawy-Pabin, tegoroczny projekt zaowocował nowym konkursem szkolnym o tytuł społecznika klasowego „Marcinek 2017”. Szczegóły konkursu opracowali Bogumiła Staszak i Ziemowit Chudziński, a jego celem było wyróżnienie uczniów, którzy wzorem doktora Marcina są życzliwi, pomocni i bezinteresownie działają na rzecz klasy i szkoły.
Najmłodsi przedstawiciele szkoły również nie próżnowali. Przedszkolacy ozdabiali portrety patrona własnoręcznie wykonanymi ramkami, a także popisywali się zręcznością i szybkością  w zawodach sportowych.
Finał obchodów dnia patrona, podczas uroczystego apelu, uświetniła inscenizacja „W salonie Emilii Sczanieckiej, czyli wspomnienie o Karolu Marcinkowskim”, ciekawie przygotowana przez Bogumiłę Staszak i jej wychowanków w ramach zajęć koła teatralnego. Występ wypadł wspaniale i na długi czas zapadnie w pamięci szkolnej społeczności. Wysiłki uczniów nagrodziła dyrektor Lidia Kurzawa-Pabin, która jakimś sposobem „zdobyła” od Fundacji ENEA S.A. tak godziwe środki na nagrody, że ich obfitość wszystkich zaskoczyła.
Dzieci, młodzież, rodzice i nauczyciele wspólnymi siłami zadbali o dekoracje i piękne kostiumy dla aktorów. Bogumiła Staszak dziękuje, za naszym pośrednictwem, za tak wielkie wsparcie – dzięki któremu występ młodych aktorów, wysiłek organizatorów i uśmiech zwycięzców poszczególnych konkursów były zasłużonym wyrazem hołdu złożonym naszemu patronowi.

Podobne artykuły