Zatrzymany z narkotykami

Zatrzymany z narkotykami

RYCZYWÓŁ. W sobotni wieczór, tuż przed godziną 21:00, funkcjonariusze rewiru dzielnicowych w Ryczywole zauważyli podczas służbowego obchodu czterech stosunkowo młodych mężczyzn z pewną niecierpliwością i niepewnością spoglądających na stróżów prawa. To było już wystarczającym powodem kontroli. Mężczyźni zostali wylegitymowani i przeszukani, jak się to mówi w policyjnej nomenklaturze, na okoliczność ewentualności posiadania przedmiotów zabronionych. U 29-letniego mieszkańca Ryczywołu policjanci znaleźli szklaną lufkę z zawartością marihuany. To wystarczyło, by go odstawić do jednostki policji i sprawdzić dokładniej.
W toku szczegółowego przeszukania posiadanych rzeczy, dzielnicowi znaleźli zwiniętą białą kartkę z zawartością suszu roślinnego o charakterystycznym „słodkim” zapachu. Jak się okazało później to nie były wszystkie narkotyki należące do mężczyzny. W dalszej kolejności sprawdzono miejsce jego zamieszkania. Tam policjanci ujawnili kolejną porcję marihuany.
Teraz podejrzanemu grozi za posiadanie środków odurzających do 3 lat więzienia. Jeżeli okaże się, że je rozprowadzał i nakłaniał innych do zażywania, polecą kolejne latka.

Podobne artykuły