Ryzykowana jazda bez prawka

POWIAT OBORNICKI. Coraz częściej słyszy się o kierowcach jeżdżących bez prawa jazdy, wychodzących z dość pokrętnego założenia, że nie można będzie im zabrać tego, czego nie posiadają. Nic bardziej mylnego, bo nie ma tu już bezkarności. Od czasu zmiany prawa drogowego określa się jazdę baz „prawka” jako przestępstwo, za które można spędzić w więzieniu nawet do trzech lat.
Ilustracją do tej sytuacji może być miniony tydzień. W godzinach przedpołudniowych, w Owieczkach patrol policji z Rogoźna zauważyli jak kierowca na widok ich radiowozu zjechał nerwowo z szosy i wysiadł z samochodu pozostawiając go obok.
Okazało się, że jadącym był 52-letni mieszkaniec gminy Rogoźno, który nie posiadał prawa jazdy i ma na dodatek orzeczony zakaz kierowania. Fakt, że w momencie kontroli wysiadł z pojazdu nie ma żądnego znaczenia, bowiem kamera i tak zarejestrowała jego jazdę.  
Tego samego dnia patrol policji z Obornik zatrzymał w Rożnowie 38-letniego mieszkańca Obornik. Ten także nie miał prawa jazdy i również miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Za złamanie sądowych zakazów obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem i grozi im nawet do trzech lat za kratkami.

Podobne artykuły