Zagrali śpiewająco

Zagrali śpiewająco

OBORNIKI. Jeżeli zapytać kogoś w Obornikach o to, który zespół muzyczny podczas przeglądu orkiestr dętych zdobył w czterech konkurencjach aż trzy nagrody, odpowie bez chwili wahania – Brass Band Oborniki i będzie miał rację.
Grają już sześć lat, a siódmy zaczęli od koncertu urodzinowego. Zanim muzyka zabrzmiała w wypełnionej po same brzegi sali OOK, na scenie pojawił się burmistrz Tomasz Szrama z urodzinowymi życzeniami i saksofonem basowym w prezencie. Potem zaczął się koncert szczelnie wypełniony muzyką.
Wśród członków bandu są nastolatkowie, jak i doświadczeni muzycy w kwiecie wieku. Grali, prowadzeni przez Tomasza Kaniewskiego, koncertmistrza i aranżera, utwory Bruno Marsa, Ibrahima Maaloufa, kilka standardowych utworów swingowych i wiele, wiele innych. Daniel Moszczyński zaśpiewał, a cała sala bawiła się, wspierając jubilatów nie tylko brawami, ale i refrenami. Nie przeszkadzał nawet psujący się mikrofon. Koncert udał się nadzwyczaj, a obornicki Brass Band rozpoczął swój siódmy rok istnienia.

Podobne artykuły