Radni o drogach powiatu

RYCZYWÓŁ. Sesja rady gminy Ryczywół już tradycyjne zaczęła się od pytań do zaproszonych gości z powiatu, a tematyka owych pytań także byłą tradycyjna i dotyczyła dobrostanu dróg powiatowych, których w gminie nie brakuje. Odpowiedzi udzielał członek zarządu powiatu Krzysztof Ostrowski. – Jeżeli chodzi o drogi, to w roku przyszłym już więcej nic powiat nie będzie robił. Wnioskowaliśmy z Kazimierzem Zielińskim, by jeszcze 80 tys. dali na Mikołajczaka. Powiat ma z czego dać, bo ma jeszcze 400 tys. do rozdysponowania. Zaplanowane jest dla Ryczywołu jedynie 15 tys. na dalszą renowację kościółka ewangelickiego. Droga na Krężoły miała być utrwalana nawierzchniowo, ale nie będzie, bo jest zbyt zimno. Powierzchnia została z grubsza wyrównana i jestem za tym, by firmie wydłużyć wyznaczony na to zadanie termin do wiosny, by wykonała porządnie to co ma zrobić.
Przewodniczący Michał Bogacz skwitował tę informację kręceniem głową oraz słowami:- Cóż droga Gorzewo – Ludomy już zapłacona, a jeszcze niedokończona. Wiele osób ma nadal problemy, pola są zalewane i chyba dopiero następna kadencja pozwoli załatwić sprawę tej drogi do końca. Co znaczy przy tym sprawa drogi w Krężołach.
Dość kuriozalnym było dopytywanie radnego powiatu Krzysztofa Ostrowskiego przez radnego powiatu Kazimierza Zielińskiego podczas sesji rady gminy Ryczywół o to, czy – zarząd powiatu zabezpieczył pieniądze na most, na który robi się teraz dokumentację? Te 400 tys., które zapisali w budżecie, to im na waciki wystarczy, a nie na most na suchodole.
Krzysztof Ostrowski potwierdził: To fakt, a pieniędzy więcej nie ma. Kazimierz Zieliński w przerwie sesji stwierdził, że – w tych władzach powiatu to najwyraźniej nikt nic nie wie. Możesz pytać, a odpowiedzi nie ma.
Myśl tę powtórzył podczas drugiej części sesji: Pani wójt zadała zarządowi powiatu w sprawie dróg 10 pytań, a jasnej odpowiedzi nie uzyskała żadnej.

Podobne artykuły