Obornickie emerytury powyżej średniej krajowej

OBORNIKI. Kobiety pracują krócej zawodowo, a statystycznie żyją dłużej od mężczyzn. To powód, dla którego ZUS wylicza im emerytury nierzadko o połowę mniejsze niż mężczyznom. Fakt, że ich potrzeby w jesieni życia są takie same jak mężczyzn zdaje się ZUS-u nie obchodzić. Dotyczy to także Obornik.
Właśnie ZUS opublikował dane dotyczące wysokości emerytur w całym kraju, co potwierdziło powyższą tezę w całej rozciągłości. Pomijając kwestę sprawiedliwości społecznej, mamy dla naszych czytelników dobrą wiadomość.
Obornickie emerytury są ponadprzeciętne i należą do najwyższych w całej Polsce. W niewielu gminach w kraju są wyższe.
Przeciętna oborniczanka otrzymała 1 października tego roku średnio 1805 zł, a oborniczanin 3194 zł miesięcznej emerytury – co plasuje ich ponad średnią kraju. Taki sam emeryt w Chorzowie dostał 3417 zł, ale już w Białystoku jedynie 2520.
Obornicka emerytka może pozazdrościć emerytury jedynie warszawiance, która otrzymała średnio 2089 złotych, a jej samej zazdrościć będą emerytki z Radomia, które muszą zadowolić się emeryturą w wysokości 1488 zł.
Wracając na koniec do rozstrzału pomiędzy emeryturami pan i panów, jeszcze wyraźniej niż w Obornikach widać w np. Zabrzu. Tam średnio emerytka otrzymała 1646,87 zł, a emeryt 3322,98 zł.

Podobne artykuły