Remont linii kolejowej trwa

Remont linii kolejowej trwa

OBORNIKI. Remont linii kolejowej Poznań – Piła trwa w najlepsze, a postępy widać bardzo wyraźnie. Pełną modernizację przechodzą perony, tory, sieć, a także budynki stacyjne.
Na odcinku Poznań – Oborniki, remontowany jest jeden z torów, sieć trakcyjna, obiekty inżynieryjne oraz przystanki w Wargowie, Złotnikach, Golęczewie, Chludowie oraz Poznaniu Strzeszynie. Zgodnie z zapowiedziami, powstają też nowe przystanki Poznań Podolany oraz Złotniki Osiedle Grzybowe.
Pierwszy etap prac ma zakończyć się zgodnie z planem w grudniu 2017 roku. Wraz z jego zakończeniem rozpocznie się etap drugi, który nie będzie uciążliwy dla pasażerów. Powstanie wówczas Lokalne Centrum Sterowania. Największe utrudnienia dla pasażerów będą występowały w trzecim etapie prac.
Remontowany będzie wówczas drugi tor na odcinku Poznań – Oborniki, a także most na Warcie w Obornikach oraz jednotorowy odcinek pomiędzy Obornikami a Piłą. Na tym ostatnim odcinku wprowadzona zostanie wówczas zastępcza komunikacja autobusowa.
Wszystkie prace na szlaku kolejowym Poznań – Piła zakończą się do grudnia 2019 roku. Podróż z Poznania do Piły skróci się wówczas o około 40 minut. Z Obornik do Poznania o 20 minut, bo ten odcinek był od dawna najgorszy.

Podobne artykuły