Śmiech, seks, wesele & niespodzianki 
na scenie OOK

Śmiech, seks, wesele & niespodzianki 
na scenie OOK

OBORNIKI. Po niewątpliwym sukcesie spektaklu „ Mężczyzna idealny” na deski teatralne Obornickiego Ośrodka Kultury wkracza kolejny spektakl „Dwie połówki pomarańczy”.
Do jedynego w mieście hotelu trafia świeża wdowa – Karolina, wezwana po to, by zidentyfikować zmarłego męża – Adama, który wcześniej zginął w tajemniczych okolicznościach. W hotelu czeka na nią psycholog policyjna, Joanna, a także wiele innych niespodzianek, związanych nie tylko z jej mężem, ale i trwającym właśnie w hotelu weselem. Sytuację dodatkowo komplikuje pojawienie się młodej, bardzo atrakcyjnej dziewczyny – Alex, podającej się za… córkę zmarłego, o której istnieniu Karolina nic nie wie.
Tyle wolno nam zdradzić, a zaskakujące zwroty akcji, przewrotne poczucie humoru autorki scenariusza, żartobliwa interpretacja reżyserska oraz prawdziwe kreacje aktorskie sprawiają, że spektakl śledzi się z zapartym tchem, obserwując coraz bardziej absurdalną sytuację. Nic nie jest takie, jakim się wydaje, a śmierć małżonka nie jest wcale końcem związku, a wręcz odwrotnie.
Tu trzeba ostrzec, to nie jest grzeczne przedstawienie! Nie brak w nim seksu i pikantnych odniesień do tegoż. Mocną stroną jest obsada, a w Obornikach wystąpią między innymi tacy aktorzy scen warszawskich jak Jarosław Boberek, doskonale znany z roli posterunkowego w „Rodzinie zastępczej”,
Ula Dębska, najbardziej znana z głównej roli w serialu „Pierwsza miłość” – Sabiny Weksler oraz z roli Katarzyny Wojciechowskiej w serialu „Plebania”, Cynthia Kaszyńska – najbardziej znana ze spektaklu „Kiedy kota nie ma…” czy Ewa Złotowska, której przedstawiać nie trzeba, bo nie tylko wiele grała, ale też udzielała głosu „Pszczółce Mai”, a także wystąpiła w spektaklach z serii „Klimaterium”.

Podobne artykuły