Radosne święto

Radosne święto

OBORNIKI. W tym roku Narodowe Święto Niepodległości Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach obchodziliśmy z małym wyprzedzeniem. W czwartek 9 listopada wszyscy uczniowie realizowali projekt „11 listopada – czy pamiętasz?”. Uczniowie przygotowywali się do zaprezentowania zadania przez kilka tygodni. Klasy IV i VII tańczyły poloneza, V i VI śpiewały wylosowaną wcześniej pieśń patriotyczną. Klasy gimnazjalne uczestniczyły w „Spacerze Pamięci”, odwiedzając w Obornikach miejsca szczególne, upamiętniające walkę o wolność.
Podczas prezentacji tańców i pieśni uczniowie wykazali się wielką inwencją, a wspaniałe stroje i choreografia zasługiwały na gromkie brawa. 99 lat temu Polacy mieli powód do wielkiej radości. Nawiązując do tych wspaniałych dni, społeczność „dwójki” postanowiliłay również cieszyć się z odzyskanej wolności. Było więc wesoło, podniośle i biało-czerwono.
Uczniwie klas I-III poznawali z polską historią podczas uroczystego apelu przygotowanego przez klasy trzecie. Najmłodsi wykonywali tematyczne plakaty oraz składali polską flagę z elementów wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Zwieńczeniem projektu edukacyjnego był, po raz pierwszy organizowany w „dwójce” gminny konkurs poezji i pieśni patriotycznej. Uczniowie wprowadzili słuchaczy w zadumę, recytując utwory poetyckie i śpiewając utwory muzyczne.Organizatorami konkursu były Aleksandra Pawlicka, Magdalena Ruks, Katarzyna Tomczak i Arleta Zmyślińska. Założeniem pan było wpajanie patriotyzmu od najmłodszych lat i zapewne się e to udało.

Podobne artykuły