Mieszkańcy powiatu obornickiego coraz bogatsi

POWIAT OBORNICKI. Niedawno informowaliśmy o wyliczalnym bogaceniu się oborniczan. Ministerstwo Finansów publikując kilka dni temu wskaźnik dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca fakt ten potwierdziło.
Śledząc ministerialne tabele można zauważyć, że dochody gmin powiatu obornickiego poprawiły się w stosunku do roku ubiegłego. Niewiele, ale zauważalnie.
Najwyżej we wspomnianych tabelach znalazła się gmina Oborniki awansując w Polsce o 27 pozycji i lądując na 389 miejscu w kraju. Tu trzeba wyjaśnić, że prowadzące gminy, takie jak Kleszczewo, Bełchatów czy im podobne stojące na węglu, miedzi czy innych kopalinach daleko odbiegają od całej „normalnej” reszty.
Gorzej wypadła gmina Rogoźno spadając o 14 pozycji w stosunku do roku ubiegłego, a i wówczas zajmowała 937 lokatę w kraju.
Wreszcie gmina Ryczywół, liczona w swej kategorii, odnotowała nie tylko awans na liście zamożności i to aż o 90 pozycji, wznosząc się w tabeli z miejsca 1796 na 1706. Ponadto poprawiła swój dochód na głowę mieszkańca o 42,07 zł.
Wyniki podane przez Ministerstwo Finansów dowodzą, że wszystkie trzy gminy powiatu obornickiego dobrze sobie radzą, a ich obywatelom żyje się lepiej.

Podobne artykuły