Oldboje z brązowymi medalami

OBORNIKI. Podczas zmagań w lidze RedBoxa nie brakowało emocji. Mecz o III miejsce zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Strażacy potrzebowali zwycięstwa a Oldbojom wystarczał remis. Pierwsza połowa to ogromna przewaga Straży udokumentowana pięknymi bramkami, gol Bartosza Wilińskiego. Do przerwy 3:0 dla Straży Pożarnej.
Druga połowa przewróciła wszystko do góry nogami. Oldboje ruszyli do ataku i z minuty na minutę zdobywali przewagę. Nie zniechęcił ich nawet niewykorzystany rzut karny przez Marcina Radziwołka. Na 3 minuty przed zakończeniem meczu było 4:3 dla Strażaków, wtedy żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego został ukarany Marcin Filoda. Oldboje wspaniale wykorzystali grę w przewadze i na minutę przed końcem doprowadzili do upragnionego remisu. Pomimo zmasowanych ataków Straży ostatnie 60 sekund nie przyniosło już żadnych zmian i to Sparciarze mogli się cieszyć z 3 miejsca w końcowym rozrachunku. Mecz skończył się wynikiem Straż Pożarna – Oldboje Sparty 4:4 (3:0)
W meczu o pierwsze miejsce emocje były gwarantowane. Busowi wystarczył remis, AZmedia musiała wygrać. Pierwsza połowa dla Busa, który szybkimi kontrami zaskakiwał obronę zawodników z Wągrowca. Najpierw Adrian Izychart a następnie Norbert Wierzbicki i wydawało się, że wynik 2:0 dla Busa jest bardzo komfortowy. Nic bardziej mylnego. Jeszcze przed przerwą Paweł Pawłowski zdobył kontaktową bramkę. Druga połowa to koncert gry najlepszego strzelca sezonu Pawła Pawłowskiego, najpierw doprowadził do remisu a chwilę później wyprowadził swój zespół na upragnione prowadzenie. Bus4You ruszył do ataku odkrywając się w obronie co skutecznie wykorzystali zawodnicy AZmedia strzelając kolejne dwa gole i rozstrzygając losy mistrzowskiego tytułu. Efekt meczu AZmedia – Bus4You to 5:2 (1:2).