Ogromna pomoc dla pogorzelców

Ogromna pomoc dla pogorzelców

GMINA OBORNIKI. Gdy informowaliśmy o pożarze do jakiego doszło 3 listopada w Urbaniu, przed pogorzelcami, którzy szczęśliwie, acz w ostatnich chwili uszli z życiem, stanęła czarna ściana rozpaczy.
Pomoc ruszyła natychmiast. Burmistrz Tomasz Szrama znalazł im na pól roku mieszkanie zastępcze w Uścikowie. Łóżka, pochodzące z rezerw gminy na wypadek powodzi lub pożaru, wnosił osobiście burmistrz Piotr Woszczyk.
Komunikaty, także na naszych łamach też zrobiły swoje. Rodzina z czworgiem dzieci w wielki lat 22, 18, 14 i 10 otrzymała odzież i najpilniejsze artykuły do higieny oraz sprzęt kuchenny. Z puli pomocowej gminy pogorzelcy uzyskali wsparcie w kwocie 3 tysięcy i będą je otrzymywać przez trzy miesiące. Piotr Woszczyk, człowiek pełen empatii i o złotym sercu, ruszył od przedsiębiorstwa do przedsiębiorstwa po materiały budowlane, a odzew był wart zapamiętania.
Wszystkie firmy handlujące budowlanką na terenie gminy Oborniki i Leroy Merlin w Jelonku przekazały wsparcie materialne. Wśród nich są OFO Bogdanowo i Heiliński z Rożnowa, które przekazały po dwa okna.
Obornickie Brico Marche wyposażyło dom w drzwi i ościeżnice, panele podłogowe oraz płytki ścienne, a firma Kosbud przesłała pieniądze. To oczywiście tylko wycinek, o którym udało się nam zdobyć pewne informacje.
Społeczność Zespołu Szkół Specjalnych z Kowanówka, wśród której uczy się 14-letnia córka pogorzelców, ta która obudziła rodzinę ratując ją od najgorszego, zbiera pieniądze na nową pralkę. Państwo Tomasz i Ewelina ciężko pracują, by odbudować swój dom.
Mają część materiałów, mają odzież dla dzieci i siebie oraz meble. Brakuje im jeszcze części materiałów budowlanych oraz gotówki. Choć pan Tomasz sił przy remoncie spalonego domu nie żałuje, sam wszystkich prac nie zdoła wykonać, potrzebni będą fachowcy, a tym trzeba będzie zapłacić. Już wiadomym jest, że pieca do centralnego ogrzewania nie da się naprawić i trzeba będzie kupić nowy.
Prowadzony były kwesty. Udało się zdobyć około 7 tysięcy złotych, co stanowi niestety niecałe 20% potrzebnej kwoty. Pogorzelcy liczą na wsparcie oborniczan. Można przywozić do Urbania lub do świetlicy w Uścikowie materiały budowlane lub wpłacać dowolne kwoty na konto nr: 13 1140 2004 0000 3102 7708 5624 z dopiskiem DLA POGORZELCÓW lub do puszek stojących w holu urzędu miejskiego oraz w starostwie. Każdy grosz się przyda.

Podobne artykuły