Zamknął złodziei w piwnicy

Zamknął złodziei w piwnicy

OBORNIKI. W poniedziałek po godz. 20:00 do Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o ujętych sprawcach kradzieży z włamaniem do jednej z piwnic obornickiego bloku wielorodzinnego. Natychmiast na miejsce skierowano funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego, którzy dokonali zatrzymania dwóch dobrze znanych Policji mężczyzn. Okazali się nimi 39 i 38 letni mieszkańcy Obornik.
Podczas czynności policjanci ustalili, że tuż przed godziną 20:00 gdy pokrzywdzony zszedł do korytarza piwnicznego zauważył zerwaną kłódkę od użytkowanej piwnicy. Chwilę później sprawdził pomieszczenie stwierdzając brak kilku elektronarzędzi i walizki narzędziowej o łącznej wartości ok. 1500 zł. Kiedy uświadomił sobie fakt, że ktoś włamał się do jego piwnicy niezwłocznie udał się do swojego mieszkania by poinformować o tym domowników. W tym czasie złodzieje wrócili na miejsce by dokonać kradzieży będącego tam jeszcze wózka inwalidzkiego. Wówczas zostali zauważeni przez pokrzywdzonych, którzy natychmiast zamknęli drzwi od piwnicy i zaalarmowali Policję. Chwilę później oboje trafili w ręce obornickich kryminalnych.
Policjantom udało się odzyskać część skradzionego mienia. Odnaleziono je w miejscach zamieszkania podejrzanych. Po wstępnych czynnościach trafili oni do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieli usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za swój czyn odpowiedzą przed Sądem. Grozi im do 10 lat wiezienia.
W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, iż jeden z podejrzanych dokonał jeszcze kilku innych przestępstw przeciwko mieniu. Podczas przesłuchania 38-latek przyznał się do kolejnych włamań na terenie Obornik. Policja nie wyklucza, że dotychczasowa lista zarzutów zostanie jeszcze poszerzona o kolejne czyny.

Podobne artykuły