Sędzia Wesołowska w Obornikach

Sędzia Wesołowska w Obornikach

OBORNIKI. Na zaproszenie dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w piątek przybyła do Obornik sędzia Anna Maria Wesołowska, zmana z programów telewizyjnych prawnikiem. Mimo fantastycznego wyglądu ma trzydziestoletni już staż sędziego orzekającego w sprawach karnych. Jest również ekspertem w zakresie przestępczości zorganizowanej oraz doradcą Rzecznika Praw Dziecka. 
Przed południem pani Ania spotkała się z przedszkolakami oraz uczniami SP 3 w Obornikach. Rozmawiała z nimi na temat ich marzeń, obaw i bezpieczeństwa. Poruszała z dziećmi istotne dla nich problemy, a często bagatelizowane lub niedostrzegane przez otaczających ich dorosłych. Niewątpliwie pani sędzina ma wyjątkowy dar zjednywania sobie młodego pokolenia.
Na zaproszenie pani dyrektor Lidii Polcyn w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie w którym uczestniczyli rodzice, nauczyciele i przedstawiciele różnych służb oraz organizacji zajmujących się bezpieczeństwem i wychowaniem dzieci. Spotkanie odbyło się pod hasłem dziecko w rodzinie. Wesołowska w bardzo ciekawy a jednocześnie bardzo przyjazny sposób przybliżyła zebranym najważniejsze przepisy dotyczące dzieci i młodzieży. Omawiała różne przypadki łamania prawa przez nieletnich przybliżając meandry polskiego sądownictwa. Szczególne wrażenie zrobił przypadek ucznia, który wymusił od młodszego kolegi tylko 5 zł i mimo, że był prymusem i harcerzem, wylądował na osiem miesięcy w areszcie, a groziło mu wieloletnie więzienie. Innym ważnym i na czasie tematem było dziecko w mediach społecznościowych lub w internecie. Często nie zdajemy sobie sprawę z faktu iż za to, że gdy nasze dziecko źle napisze o swojej koleżance lub koledze grozi mu odpowiedzialność karna.
Spotkanie z Anną Wesołowską było niewątpliwie bardzo ciekawą inicjatywą, którą finansowo wsparła Gminna Komisja  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W maju 2016 roku sędzia gościła już w Ryczywole i w Ludomach.

Podobne artykuły