Rogoziński półmaraton

ROGOŹNO. W sobotę 4 listopada do grodu Przemysła przybyli biegacze z całej Polski, a także z Anglii, aby przebiec 21-kilometrową trasę półmaratonu i uczestniczyć w święcie biegaczy i sportowym święcie Rogoźna na cześć jego założyciela króla Przemysła II.
Biegaczy przywitały promienie słońca i przepiękna jesienna aura, która jak co roku bajecznie prezentowała się w rezerwacie Buczyna, przez który wiodła trasa półmaratonu. Imprezę poprzedziły biegi dziecięce, które każdego roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku na 350 zgłoszonych, biegi na stadionie miejskim zaliczyło 265 młodych biegaczy. Każdy otrzymał medal i pakiet regeneracyjny. Biegom towarzyszyły niezwykłe emocje i doping rodziców i dziadków.
Medale wręczał król Przemysł, którego zastąpił Przemysław Piskorek, z mnichem zakonu Joannitów Dariuszem Graczem, burmistrzem Romanem Szuberskim i radnymi RM Longiną Kolanowską i Pawłem Wojciechowskim. Około południa przed gmachem LO zjawili się biegacze, wśród których byli starzy weterani biegania jak i nowicjusze zafascynowani emocjami z dwóch poprzednich udanych półmaratonów Króla Przemysła II.
Najstarszym uczestnikiem był 70-latek Pan Andrzej Starzec z Gdańska urodzony w Rogoźnie. Start poprzedziła rozgrzewka przeprowadzona przez mistrzynię zumby Monikę Chudzicką. W samo południe, po krótkim powitaniu, burmistrz Szuberski rozpoczął biegi wystrzałem z pistoletu startowego. Na liście startowej widniało 509 biegaczy a na mecie zjawiło się 426. Na trasie półmaratonu na sportowców czekały nie tylko piękne jesienne krajobrazy, ale też postaci z epoki i liczni kibice, w tym silna grupa z Boguniewa. Trasę zabezpieczali policjanci, strażacy OSP, wolontariusze z LO i Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego. Na mecie na biegaczy czekał sam Król Przemysł, który w asyście mnicha Joannity, burmistrza z zastępczynią i radnych RM dekorował zmęczonych, ale szczęśliwych biegaczy medalem z wizerunkiem średniowiecznego woja na tle mapy Polski. Wszyscy biegacze otrzymali pakiet startowy, posiłek regeneracyjny, możliwość skorzystania z masażu, opieki medycznej i licznych atrakcji zapewnionych przez organizatorów gminę Rogoźno i Rogoziński Klub Biegacza. Autorem projektu przepięknego medalu jest główny inicjator i współorganizator rogozińskich półmaratonów Waldek Grabiński – fan biegania i uczestnik półmaratonów w całym kraju. III Rogoziński Półmaraton Króla Przemysła II przeszedł do historii, ale już za rok organizatorzy zapraszają na IV półmaraton zapewniając o kontynuacji i kolejnych atrakcjach.
Wyniki najlepszych. Dorośli K20: I Justyna Olejniczak, II Magdalena Sobczyńska, Marta Majewska. K30: I Monika Grabarczyk, II Dorota Lutomska III Anna Kozielczyk. K40 I Anna Skrzypczak II Justyna Zielińska III Justyna Lirsz. K50: I Monika Pawlak, II Ewa Sobkowiak III Halina Kołda. K60: I Ewa Borkowska. M20: I Michał Leśniak II Bartosz Brust III Michał Zielsdorf. M30: I Robert Gehrke, II Marcin Kapela, III Marcin Korbik. M40: I Arkadiusz Janowski II Andrzej Skrzypczak III Karol Olejniczak. M50: I Grzegorz Jezierski II Eugeniusz Grzesik III Jan Myszkowski. M60: I Piotr Kuczyński II Mirosław Rajzer, III Wojciech Sterczewski. M70: I Andrzej Starzec. Biegi dziecięce .Szkoły ponadgimnazjalne I miejsce Krystian Wołczyński z ZS Rogoźno, II Jakub Kaszyński LO I Gimnazjum Rogoźno, III Bartosz Horoszkiewicz LO I Gimnazjum Rogoźno. Klasy VII i Gimnazjum: I Norbert Jęśko SP Parkowo, Patryk Krzysztofiak SP Gościejewo, II Dominik Szymański Parkowo, Miłosz Mączyński Gościejewo. Klasy IV-VI SP dziewczynki: I Julia Skalska SP 3 Rogoźno, II Aleksandra Betka, III Bianka Adamczewska. Klasy IV-VI SP chłopcy: I Kacper Rozmarynowicz SP 3 Rogoźno II Kacper Szymczak SP Pruśce, III Kacper Staszewski i Dorian Stuper SP 2 Rogoźno. Klasy I-III SP dziewczynki: I Zofia Winiarska, II Urszula Piechnik Budziszewko i Julia Paczkowska SP 2 Rogoźno, III Nikola Frontczak SP Pruśce Sara Orzeszyna SP 3 Rogoźno i Anna Noworacka SP Parkowo. Klasy I-III SP chłopcy: I Michał Nowak, II Norbert Pyrski SP 3 Rogoźno i Emil Skulimowski SP 3 Rogoźno, III Jakub Szafran SP Parkowo.

Podobne artykuły