Groźne zderzenie motocyklisty z osobówką

Groźne zderzenie motocyklisty z osobówką

RYCZYWÓŁ. W niedzielę w godzinach popołudniowych na drodze powiatowej między miejscowościami Gorzewo i Ryczywół doszło do poważnego zdarzenia z udziałem motocyklisty i pojazdu osobowego. Kierujący jednośladem z poważnymi obrażeniami ciała śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala.
Około godziny 12:40 na drodze powiatowej nr 1352P pomiędzy Gorzewem a Ryczywołem. Według wstępnych ustaleń policji, 35-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego kierując motocyklem marki Honda jadąc w stronę miejscowości Gorzewo na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka osobowym Nissanem. W wyniku zdarzenia motocyklista z poważnymi urazami został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.
26–letni kierowca osobówki w chwili zdarzenia był trzeźwy. Zarówno on jak i podróżująca w samochodzie 39 kobieta i dwójka dzieci w wieku 2,5 roku nie odnieśli obrażeń ciała.
Niewykluczone, iż do zdarzenia mogła przyczynić się nadmierna prędkość motocyklisty jak również oślepiające słońce. Przyczyny i okoliczności zdarzenia będą przedmiotem prowadzonego postępowania.

Podobne artykuły