Zburzą budynek wodomierzówki nad Wartą w Obornikach – będzie tamtędy wjazd na most tymczasowy

Zburzą budynek wodomierzówki nad Wartą w Obornikach – będzie tamtędy wjazd na most tymczasowy

OBORNIKI. Sprawa zastępczego mostu przez Wartę, który ma złagodzić skutki zamknięcia na czas remontu mostu w ciągu drogi krajowej, rozpala wyobraźnię naszych czytelników, więc staramy się aktualizować zdobyte na ten temat informacje.
Most ma się zaczynać przy dawnej wodomierzówce – jak mawiają zasiedziali oborniczanie – czyli stacji pomiaru stanu wody w rzece, mieszczącego się nieopodal przeznaczonego do remontu mostu. Właścicielem budynku jest Wojewódzki Zarząd Gospodarki Wodnej (WZGW) z siedzibą w Bydgoszczy. Zapewne nie będzie miał nic przeciwko rozbiórce budynku, bo i tak nie ma zeń żadnego pożytku, a jedynie kłopot z ewentualnym remontem generalnym i dzikimi lokatorami.
Tych ostatnich muszą władze miasta eksmitować. Nie będzie z tym raczej problemów, bowiem nikt z mieszkających w tym budynku nie ma umowy najmu ni żadnych praw do lokalu. Miasto musi znaleźć im jedynie inne lokum i budynek będzie można rozebrać.
Jak będzie wyglądał most zastępczy – tego jeszcze nie wie nikt. Jedyna pewną informacją jest to, że w przyszłym roku będą remontowane jedynie filary mostu i jego spód, więc daje to niezbędny czas na umocowanie mostu zastępczego i zorganizowanie do niego dojazdów.

Podobne artykuły