Oborniccy kibice Lecha pamiętają i działają

GMINA OBORNIKI. Rodziny powstańców wielkopolskich otrzymają od grupy obornickich kibiców Lecha Poznań nagrobne tablice okolicznościowe upamiętniające ich przodków, którzy na szali odzyskania niepodległości nie wahali się położyć własnego życia.
Grupa kibiców chce listę obdarowanych rozszerzać, odszukać tych zapomnianych i zadbać o grób powstańczy na obornickim cmentarzu.
Zbierają na ten cel pieniądze. Księża dekanatu obornickiego ogłosili zbiórkę, a jedynym wyjątkiem jest proboszcz parafii św. Józefa, który zbiera na kaplicę w Kowanówku, więc kwestę kibiców traktuje ze zrozumiałych względów jako konkurencję.
Kibice zwrócili się już formalnie do księdza dziekana Józefa Kamzola, by ten wyraził zgodę na kwestę w dniu Święta Wszystkich Zmarłych, na rzecz odnowienia grobów powstańczych. To piękna, szlachetna i patriotyczna akcja mająca na celu upamiętnienie bohaterów poprzez oddanie im należnego szacunku w miejscu spoczynku. Nagrobki zmarłych powstańców odnawiane byłyby przy wsparciu finansowym z budżetu gminy Oborniki w roku 2018. Ma to ścisły związek z obchodami jubileuszu 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Trudno sobie wyobrazić brak zgody ze strony księdza Kamzola, bo takiej inicjatywie można jedynie przyklasnąć.

Podobne artykuły