Zalew narkotyków – liczne aresztowania

POWIAT OBORNICKI. W piątkowy wieczór tuż przed godziną 21:00 podczas patrolu jednej z ulic Rogoźna uwagę policjantów zwrócił zaparkowany pojazd marki Audi i znajdujące się w nim osoby. Policjanci przystąpili do legitymowania, a następnie sprawdzenia zastanych w nim mężczyzn. W dalszej kolejności dzielnicowi poddali kontroli pojazd ujawniając pod fotelem kierowcy woreczek strunowy z zawartością suszu marihuany. Do jego posiadania przyznał się 27-latek z Rogoźna. W toku przeszukania miejsca jego zamieszkania rogozińscy kryminalni znaleźli kolejne narkotyki: marihuanę i amfetaminę.
Następnego dnia po godzinie 18:00 funkcjonariusze podczas obchodu jednej z miejscowości gminy Ryczywół przystąpili do kontroli drogowej osobowego VW. W trakcie czynności wylegitymowani i sprawdzeni pod kątem posiadania przedmiotów prawem zabronionych zostali kierowca i pasażer pojazdu. Następnie policjanci dokonali sprawdzenia wnętrza samochodu znajdując w nim dwa woreczki strunowe z zawartością marihuany. 28-letni kierowca przyznał się, że powyższe narkotyki należą do niego. Ustalono także, że mężczyzna kierując VW najprawdopodobniej znajdował się pod wpływem środków odurzających. Ze względu na powyższe pobrano mu krew do dalszych badań laboratoryjnych i zatrzymano prawo jazdy.
We wtorek policjanci podczas patrolu jednej z miejscowości gminy Oborniki zauważyli 4 młodych mężczyzn na przystanku autobusowym. Z uwagi na podejrzenie spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem przystąpili do legitymowania. W trakcie sprawdzenia osób u 24-latka policjanci znaleźli woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego o charakterystycznym zapachu. Późniejsze badanie przy użyciu narkotestu potwierdziło, iż jest to marihuana.
W środę policjanci patrolując gminę Ryczywół zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Daewoo. W trakcie czynności legitymowania policjanci widząc zdenerwowanie 27-letniego kierowcy sprawdzili mężczyznę zwracając uwagę na przedmioty prawem zabronione. Ich podejrzenia okazały się jak najbardziej zasadne, gdyż podczas kontroli mundurowi znaleźli przy nim woreczek z zawartością amfetaminy. Dalsze sprawdzenie spowodowało, iż w samochodzie ujawniony został woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego – marihuany. Z uwagi, iż mężczyzna najprawdopodobniej kierował pod wpływem narkotyków zatrzymano mu prawo jazdy.
Wszyscy podejrzani zostali zatrzymani i czeka ich teraz sprawa w Sądzie. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani za posiadanie narkotyków mogą teraz trafić nawet na 3 lata do więzienia. Ponadto wobec dwóch z nich lista zarzutów w najbliższym czasie może zostać uzupełniona o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Podobne artykuły