Świetna forma i sukcesy Dariusza Pytlaka

Świetna forma i sukcesy Dariusza Pytlaka

OBORNIKI. Przedostatni weekend był dniami triumfu obornickiego cyklisty Dariusza Pytlaka. Podczas IX Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych EDF Tour 2017 Dariusz Pytlak zmierzył się z najlepszymi. Już pierwszego dnia mistrzostw rywalizował z nimi podczas indywidualnej jazdy na czas. Jeżdżący na co dzień w barwach OTC Pytlak, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, w strugach ulewnego deszczu i pomimo silnego wiatru zdobył tytuł II wicemistrza Polski. To jednak nie koniec. Następnego dnia wziął udział w wyścigu ze startu wspólnego i również zdobył tytuł II wicemistrza Polski w kat. C5.
– Jesteśmy dumni, że nasz przyjaciel Dariusz swoją determinacją i zaangażowaniem pokazuje innym, że każdy jest w stanie walczyć ze swoimi słabościami, a przy tym osiągać wyśmienite sukcesy sportowe. Jak widać ten sezon był dla Dariusza bardzo owocny. Wiele razy stawał na podium, a na zakończenie dołożył przysłowiową „wisienkę na torcie”. Gratulujemy – powiedzieli prasie jego koledzy, oborniccy cykliści.
Dariuszowi Pytlakowi gratulował także prezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, a także prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego (PKPar) Łukasz Szeliga. Przyznał, że – Sukces Dariusza Pytlaka nie jest przypadkiem, lecz wynikiem ogromnej pracy, dzięki której przypadła mu w udziale cała seria sukcesów. Oborniczanom pogratulował tak doskonałego kolarza, a małżonce pana Dariusza twardego męża, który niejedno potrafi jeszcze dokonać.
Do listy gratulacyjnej z nieskrywaną przyjemnością dołącza się także nasza redakcja.

Podobne artykuły