Apel o pomoc pogorzelcom z Urbania

URBANIE. Minionej nocy płomienie zniszczyły mieszkanie rodziny z Urbania, która w jednej chwili straciła dach nad głową i cały dobytek. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie instalacji.
W obliczu tej tragedii nie zostali pozostawieni sami. Gmina Oborniki zorganizowała pomoc. Udostępniono im mieszkanie zastępcze w Uścikowie, postawiono też kontener śmieciowy. Miejsce odwiedzili pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, oszacowano wstępnie straty i rozpoczęto przygotowanie pomocy dla pogorzelców.
Zwracamy się z apelem o udzielenie pomocy dla tej, sześcioosobowej rodziny. Poszkodowani będą musieli położyć nową instalacje elektryczną, tynki, sufity i zamontować okna. Dlatego gorąco apelujemy i prosimy wszystkich, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą poszkodowanym w formie rzeczowej i finansowej, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem.
Szczególnie potrzebna jest pomoc w postaci:
– mebli, łóżek polowych, pościeli, ręczników, kołder, poduszek, ubrań i środków czystości
– materiałów budowlanych, tj. zaprawa gipsowa, farba, kable, gniazdka, płyta nida gips itp. w imieniu osób oczekujących na pomoc.
Prosimy o kontakt telefoniczny w tej sprawie z Darią Włodarczyk w urzędzie miejskim w Obornikach, tel. 663-914-451

Podobne artykuły