Arcybiskup Gądecki pobłogosławił budowę kaplicy w Kowanówku

Arcybiskup Gądecki pobłogosławił budowę kaplicy w Kowanówku

KOWANÓWKO. W Kowanówku powstaje kaplica pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, budowana przez parafię św. Józefa Oblubieńca NMP, do której należą lokalni mieszkańcy.
– Kaplica umożliwi udział w mszy św. przede wszystkim osobom starszym i niezmotoryzowanym, dla których dotarcie do obornickiego kościoła stanowi największy problem – wyjaśnia Karina Wojdanowicz, sołtys Kowanówka.
Parafia ma własne grunty niemal w samym centrum wsi i to właśnie tam postanowiono wznieść kaplicę, a dokładniej budynek mieszkalny z kaplicą. Prace rozpoczęły się już w ubiegłym roku i polegały na wycince rosnącego tam zagajnika. W tym roku wylano i uzbrojono fundamenty. Stanęła na nich już część ścian. We wtorek 10 października na budowie przyszłej kaplicy pojawił się w asyście przedstawicieli obornickiego kleru arcybiskup Stanisław Gądecki. W miejscu budującej się kaplicy odbyła się liturgia słowa wraz z obrzędem poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego dostarczonego ponoć z jerozolimskiej Kalwarii.
W uroczystości wzięli udział burmistrz Obornik Tomasz Szrama oraz zastępca dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Michał Zieliński. Towarzyszyli im strażacy z OSP w Rożnowie i Uścikowie, którzy zadbali o oświetlenie terenu.

Podobne artykuły