Niemcy z polską „Kukułeczką”

Niemcy z polską „Kukułeczką”

ROGOŹNO. W Rogozińskim Centrum Kultury wystąpił nauczycielski chór kameralny z niemieckiego Cuxhafen. Goście wystąpili przed liczną publicznością razem z chórem kameralnym przy LO Rogoźno.
Było to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, a „Kukułeczka” wykonana przez Niemców w języku  polskim stała się przebojem koncertu.
Intensywna korespondencja pomiędzy Cuxhafen a Rogoźnem trwa już trzy lata, Jej autorami są Inge Seen i Adam Maliński, koordynatorzy polsko – niemieckiego projektu muzycznego. Oboje mają wielką satysfakcję z odniesionego sukcesu. Gościnność, otwartość, komunikatywność osób należących do kameralnego chóru nauczycielskiego sprawiła w Rogoźnie imponujące wrażenie. Ich chór „Cantate Allegro”, dyrygowany przez Dietera Graena, zaprosił koleżanki i kolegów z Rogoźna na wspólne spotkanie chóralne w Cuxhafen.
Goście nie zapomną niezwykłej gościnności i serdeczności gospodarzy, którzy zapewnili kulinarną oprawę po koncercie w postaci typowych dań kuchni wielkopolskiej i napojów regionalnych.

Podobne artykuły