Było trudno, ale i tak nałowili

Było trudno, ale i tak nałowili

OBORNIKI. Wędkarze z obornickiego koła nr 32 spotkali się nad Wartą, by rozegrać zawody spławikowo-gruntowe o jesienny Puchar Koła. 
Ich rywalizacja w tym roku była wsparta przez LGR ,,7 RYB”, która ufundowała cztery puchary i poczęstunek dla uczestników konkursów. W kategorii młodzieży fundatorem upominków oraz pucharu był Marek Colombo, właściciel sklepu Meduza. Nowością w tych zawodach było rozegranie konkursu rzutowego do tarczy o średnicy 75 cm z odległości 10 m. Najlepszym w tej konkurencji okazał się Piotr Kołodziejczyk, trafiający za każdym razem. Zdaniem uczestników konkurs wędkarski nie dla wszystkich był udany. Wysoki stan wody utrudniał łowienie, gdyż ryby brały głównie w nurcie rzeki. Mimo to wyniki wielu zadawalały, a rekordzistami okazali się: zdobywca I miejsca Jarosław Nowicki złowił– 3780 g ryb, II miejsca Michał Więczkowski – 3070 g, III Dawid Miszczak -2660 g, a dalej Roman Węcka -1720 g, Szymon Bukowski -1500 g i Marek Colombo -1320 g. W konkursie o Puchar Sklepu ,,Meduza” najlepiej wypadła Magdalena Ast łowiąc 2220 g ryby. Potem kolejno: Antoni Gorczowski – 1120 g, Filip Szalczyński – 680 g i Filip Cegielski.
Po konkursach wędkarskich i poczęstunku pyszną grochówką odbyło się formalne ogłoszenie powyższych wyników. Z ramienia LGR we wręczaniu trofeów uczestniczył radny Paweł Dreger. Każdy z uczestników otrzymał od niego kubek z logo LGR ,,7 Ryb”.

Podobne artykuły