Mariusz Kozłowski nowym sołtysem Bogdanowa

Mariusz Kozłowski nowym sołtysem Bogdanowa

BOGDANOWO. Od 11 października Bogdanowo ma nowego sołtysa. Po odwołaniu Gracjana Barnasia przyszedł czas wyboru jego następcy.
Zwołano wybory, a zebranie wiejskie rozpoczęła rezygnacja złożona przez całą radę sołecką. O odwołanie rady postulowała dwa tygodnie wcześniej jedna z mieszkanek wsi. Szybko stało się jasnym, że dotychczasowa rada nie znajdzie poparcia wystarczającego do tego, by przetrwać.
Zaczęto od wyboru sołtysa, a głosy mieszkańców podzieliły się na trzech kandydatów, z których zdecydowaną przewagą wygrał Mariusz Kozłowski i to właśnie on został nowym sołtysem Bogdanowa.
Potem wybrano radę sołecką, a jej nowy skład to: Jolanta Migaszewska, Joanna Tomczak, Agnieszka Walkowska, Stefan Stepka, Wojciech Nowicki i Arkadiusz Gardecki.
Nowemu sołtysowi pogratulował burmistrz Tomasz Szrama, uczestniczący w bogdanowskim zebraniu. Tymczasowy administrator wsi Błażej Pacholski stwierdził, że: Bogdanowo to nie tylko duża wieś, ale i niełatwa w zarządzaniu, bo bardzo zróżnicowana społecznie. Przed nowym sołtysem niełatwe wobec tego zadanie. On sam zapewnia, że się tego nie boi i liczy na to, że współpracując z nową radą i wszystkimi mieszkańcami uda mu się zrealizować pomysły, których już od początku im nie brakuje.

Podobne artykuły