Odszedł Władysław Dziwiński

OBORNIKI. Z przykrością informujemy, że odszedł Władysław Dziwiński, zasłużony oborniczanin, pedagog i społecznik.
Pełnił funkcję dyrektora w Szkole Podstawowej nr 1. W 1968 r. przy tejże szkole rozpoczął swoją działalność jako opiekun Szkolnego Koła PCK. Prowadził ją nieprzerwanie przez niemal 40 lat. W latach 1973-1983 był członkiem Zarządu Powiatowego PCK. W latach 1983-1994 pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Rejonowego w Obornikach i równocześnie członka Zarządu Wojewódzkiego w Poznaniu. Od 1994 r. do 1997 r. był prezesem Zarządu Rejonowego, później członkiem Zarządu Rejonowego i Rejonowej Rady Reprezentantów. Obok wykonywania – z niezwykłym zaangażowaniem – obowiązków statutowych wynikających z pełnionych funkcji, opracował kronikę działalności PCK w powiecie obornickim w latach 1919-2006.
Został odznaczony m.in.: Odznakami Honorowymi PCK, Kryształowym Sercem, Medalem Pamiątkowym z okazji 70-lecia PCK, Odznaką Honorową „Za Zasługi w Rozwoju Województwa Poznańskiego”. Był współautorem monografii „Dzieje Obornik” oraz wydawnictwa „Ziemia Obornicka w fotografii”.
Za działalność dla dobra lokalnego środowiska, niezwykłe zaangażowanie i godną podziwu pracę społeczną został wyróżniony medalem „Zasłużony dla Ziemi Obornickiej”. Współpracownicy, przyjaciele i bliscy wspominają go jako osobę skromną, ciesząca się dużym uznaniem i autorytetem.
Uroczystości pogrzebowe odbyły się w miniony czwartek w kościele św. Józefa w Obornikach.

Podobne artykuły