W Dąbrówce Leśnej będzie bezpieczniej

W Dąbrówce Leśnej będzie bezpieczniej

DĄBRÓWKA LEŚNA. Ilość tragicznych zdarzeń drogowych w Dąbrowce Leśnej przeraża. Mieszkańcy tej miejscowości leżącej przy drodze wojewódzkiej, zwrócili się do posła na Sejm PR Krzysztofa Paszyka z prośba o interwencję zwiększającą bezpieczeństwo.
Poseł pochylił się nad problemem i w wyniku jego starań oraz samych mieszkańców Dąbrówki Leśnej, usytuowane w centrum wsi przejście dla pieszych jeszcze przed końcem listopada tego roku uzyska sygnalizację świetlną wzbudzaną oraz radarowy pomiar prędkości. Pozwoli to skutecznie obniżyć prędkość pojazdów przejeżdżających przez Dąbrówkę oraz bez wątpienia przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych.
Inwestycje te potwierdził już dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Paweł Katarzyński podczas spotkania z udziałem posła Krzysztofa Paszyka, radnego Artura Wróblewskiego oraz sołtysa Dąbrówki Stanisława Kani.
Ułatwiony zostanie też wjazd na drogę wojewódzką z ulicy św. Huberta, gdzie zostanie zamontowane poprawiające widoczność lustro. To ciągle jednak nie koniec inwestycji drogowych w Dąbrówce Leśnej. Dyrektor Katarzyński zapowiedział też budowę lewoskrętów dla kierowców jadących od strony Obornik, w stronę Ludom w ulice Ogrodową i Główną.
Krzysztof Paszyk, wraz z Arturem Wróblewskim i Stanisławem Kanią podczas wspólnego spotkania wyrazili nadzieję, że zapowiadane inwestycje zostaną sprawnie zrealizowane, a tragiczne zdarzenia ustaną.

Podobne artykuły