Udany start Karate Team Oborniki

Udany start Karate Team Oborniki

OBORNIKI, PLESZEW. W Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów oraz U21 w karate olimpijskim.
Karate Team Oborniki prowadzony przez Wojciecha Blocha wystawił do walk dziewięciu najlepszych zawodników klubu, którzy rywalizowali o medale z sześciuset innymi zawodnikami z 60 klubów z całej Polski. Każdy z obornickich zawodników uzyskał kwalifikacje co najmniej do najlepszej 16 turnieju w swojej kategorii wiekowej (około 32 startujących w każdej konkurencji).
Najlepszy wynik uzyskała Olga Kaczmarek, która w jednej z najbardziej obsadzonych konkurencji –kata indywidualnym juniorek zdobyła brązowy medal, przegrywając jedynie w półfinale z aktualną mistrzynią Polski seniorów. Bardzo dobrze spisała się także drużyna juniorek – Monika Kuźniak, Julia Wojciechowska, Olga Kaczmarek, która przegrała walkę o brązowy medal, plasując się na pozycji tuż za podium. Taki sam wynik uzyskał Jakub Kuklewski, który otarł się o podium w konkurencji kata indywidualnego juniorów młodszych. Awans do najlepszej ósemki zawodów (punktowane miejsca przez Ministerstwo Sportu) uzyskali – Kacper Rodak – siódmy w kata oraz siódmy w kumite, Filip Kuźniak – ósme miejsce w kata. Drużyna kata juniorów – Mikołaj Michalak, Kacper Rodak, Jakub Kuklewski – siódme miejsce, Julia Wojciechowska – ósme miejsce w kata juniorek młodszych.
Awans do najlepszej szesnastki wywalczyli Marta Zydorczak oraz Gracjan Maciejewski.

Podobne artykuły