Napad z finałem na terenie powiatu obornickiego

KOBYLEC, ROGOŹNO. W środę około godziny 10:30 w okolicach Wągrowca na drodze leśnej w rejonie drogi z Kobylca do Bartodziejów doszło do zdarzenia, które można śmiało nazwać bandyckim.
Nieznani sprawcy szarym autem dostawczym zajechali drogę 37-letniemu mieszkańcowi Wągrowca kierującemu samochodem marki Audi A8 i zatrzymali go. Mieli na głowach kominiarki, a jeden z nich trzymał w dłoni policyjny lizak.
Kierowca sądził, że ma do czynienia z policją lub jakimiś służbami, więc stanął czekając na rozwój wypadków. Ten był taki, że wywlekli go siłą z auta i wepchnęli na tył dostawczaka typu bus. Następnie ruszyli przed siebie. Gdy dotarli do Rogoźna, mężczyzna wyswobodził się i uciekł prześladowcom. Następnie zgłosił napad policji, a ta wszczęła natychmiast poszukiwania sprawców. W stan gotowości zostały postawione znaczne siły policyjne z wielu komend powiatowych na terenie Wielkopolski.
Mundurowi badają różne wątki, w tym także i ten, że bandyci mogli pochodzić z terenu powiatu obornickiego. Być może czekali na swoją ofiarę w miejscu, w którym doszło do rozboju i chcieli go dowieźć do jakiegoś punktu na terenie gminy Rogoźno, a celem ich był samochód lub porwanie dla okupu, a może jedno i drugie.

Podobne artykuły