Luźno jak w Pruścach

PRUŚCE. Ro szkolny w toku, więc pełnomocnik burmistrza Rogoźna do spraw oświaty Renata Tomaszewska przedstawiła sprawozdanie ze stanu uczniów w poszczególnych szkołach. Tu trzeba zauważyć, że średnia we wszystkich rogozińskich szkołach wynosi 17 uczniów w klasie, co daje ogromny komfort nauczania przy jednocześnie wysokich kosztach edukowania.
Jednak to tylko średnia, bo rogozińskie szkoły wypełnione są uczniami po brzegi, podczas gdy szkoły na terenie rogozińskich wsi zupełnie przeciwnie.
W Szkole Podstawowej nr 3 jest – 508 uczniów. W SP 2 jest 349 uczniów, w Parkowie – 246, a Gościejewie – 137 ze średnią w klasie 17 uczniów. Dalej robi się bardzo luźno, bo w Pruścach jest w szkole zaledwie 61 uczniów w 6 oddziałach, podobnie w Budziszewku – 60 uczniów w 6 oddziałach, to znaczy średnio po 10 uczniów w klasie.
To rozliczenie daje wiele do myślenia i jakby nie liczyć sens dalszego istnienia szkół w Prusicach i Budziszewku jest mocno zachwiany i prędzej lub później „coś” z tym trzeba będzie zrobić.

Podobne artykuły