Policjanci uratowali życie mężczyzny

ROGOŹNO. W środę tuż po godzinie 10 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Obornikach otrzymał zgłoszenie, że w m. Rogoźno przy miejscowej aptece stoi pojazd z otwartą szybą oraz z kluczykami pozostawionymi w stacyjce. Na miejscu policja potwierdziła ten fakt.
Jak również na siedzeniu samochodu znaleźli pozostawione dwa telefony komórkowe. W pobliżu nie zastali właściciela. Zaniepokojeni tym faktem rozpoczęli poszukiwania. Policjanci ustalili nr telefonu do rodziny właściciela pojazdu. Ustalili, że samochodem poruszał się 69-letni mężczyzna, który ma poważne problemy zdrowotne. Wtedy funkcjonariusze rozpoczęli natychmiastowe poszukiwania. Funkcjonariusze patrolując pobliskie ulice w pewnym momencie zauważyli idącego 69-letniego mężczyznę.
Z uwagi na fakt, iż mężczyzna nie wiedział gdzie jest, miał kłopoty z wymową oraz poruszaniem się. Są to pierwsze i charakterystyczne objawy udaru mózgu Policjanci natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego, która przyjechała po kilkunastu minutach. Ratownicy medyczni potwierdzili przypuszczenia policjantów. 69-letni mężczyzna szybko trafił do szpitala, gdzie udzielono mu fachowej pomocy.
Szybkie działania policjantów i udzielona pomoc, pozwoliły uratować życie 69-letniego mężczyzny.

Podobne artykuły