Jubileusz proboszcza i jego szczególni goście

Jubileusz proboszcza i jego szczególni goście

PARKOWO. Wydarzeniem minionej soboty w Parkowie było świętowanie jubileuszy 25-lecia kapłaństwa i 10-lecia posługi w parafii ks. proboszcza Jana Andrzejewskiego. We wrześniu przypadają również 55 urodziny księdza Jana, więc okazje do świętowania były trzy.
Honorowym gościem wydarzenia był prymas Polski i emerytowany metropolita gnieźnieński arcybiskup Henryk Józef Muszyński. Nie zabrakło też burmistrza Romana Szuberskiego.
Mszy św. przewodniczył ksiądz jubilat, a homilię wygłosił abp Muszyński. Hierarcha oświadczył, że: ks. Andrzejewski jest moim duchowym synem pierworodnym, gdyż to właśnie jemu jako pierwszemu udzieliłem święceń kapłańskich po objęciu metropolii gnieźnieńskiej w 1992 roku. Przypomniał też, że przed dziesięciu laty powierzył ks. Andrzejewskiemu posługę proboszczowską w parkowskiej parafii. 
Szacowny jubilat usłyszał wiele miłych życzeń od uczestniczących we wspólnym świętowaniu delegacji. Ze wzruszeniem dziękował za wszystkie miłe słowa i życzenia, a także za wsparcie, którego doświadcza od parafian w codziennym życiu. 
On podziękował przybyłym gościom, rodzinie i przyjaciołom. Ludziom, których napotkał na swojej drodze kapłaństwa, których mógł słuchać, wspierać i otaczać modlitwą. Dziękował za czas i wysiłek poświęcony jego osobie, ofiarowaną pracę czy najmniejszy gest serdeczności i uśmiech. Uroczystości zakończył zwyczajowy tort i staropolskie 100 lat zaśpiewane specjalnie dla księdza Jana.

Podobne artykuły