Będzie sprzęt lekkoatletyczny

OBORNIKI. Budowa stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego przy ul. Objezierskiej trwa, równolegle prowadzone są przez Urząd Miejski w Obornikach procedury przetargowe dotyczące kompleksowego wyposażenia nowego obiektu w sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć treningowych i organizacji zawodów.
Specyfikacja sprzętu, sporządzona na podstawie wytycznych Polskiego Związku Lekkoatletyki i zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacja Lekkiej Atletyki (IAAF), zawiera aż 116 pozycji. Na terenie obornickiego obiektu znajdą się zarówno duże elementy, takie jak m.in. zeskok wyczynowy do skoku wzwyż, klatki ochronne do rzutu dyskiem i młotem, tablica do odliczania okrążeń z dzwonkiem, jak i wszystkie inne niezbędne elementy służące do rozgrywania i sędziowania konkurencji. Będą więc: bloki startowe, płotki wyczynowe, kule, młoty, oszczepy, dyski, pałeczki sztafetowe, chorągiewki i pachołki sędziowskie, taśmy, miary, stojaki mobilne na sprzęt, a nawet wiatromierz.
Obiekt i jego wyposażenie umożliwią rozgrywanie prawie wszystkich konkurencji lekkoatletycznych.
Koszt całej inwestycji to ponad 3,1 mln zł, z czego prawie milion złotych udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki. To właśnie dzięki staraniom burmistrza Tomasza Szramy pozyskano dodatkowo z departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego kwotę 352 tys. zł.

Podobne artykuły