Kolej: na cmentarzu karawan musi być niższy niż 3 metry

OBORNIKI. Kolej poinformowała, że: W związku z modernizacją linii kolejowej nr 354 Poznań – Chodzież – Piła okresowo zamknięta zostanie droga pod wiaduktem kolejowym zlokalizowanym nad ul. Komunalną (przy cmentarzu). Po tym komunikacie zadzwonili do naszej redakcji zaniepokojeni czytelnicy w obawie, że po zamknięciu jedynego dojazdu do cmentarza komunalnego przyjdzie im w razie przykrej komiczności przenosić trumnę przez wysoki nasyp.
Kolejarze wyjaśniają, tak źle nie będzie. Rusztowanie pod wiaduktem nie będzie stało lecz wisiało. To jednak wprowadzi kolejne utrudnienia. – Przez cały czas prowadzenia robót skrajnia pod obiektem zostanie ograniczona do wysokości 3 m. Ograniczenie to wynika właśnie z konieczności podwieszenia rusztowań.  Zatem jeżeli karawan jest niższy niż owe trzy metry, to nie ma się czym niepokoić.
Przypomnijmy, że skrócenie czasu przejazdu do Poznania o 15 min. ma być największą korzyścią dla pasażerów z modernizacji linii kolejowej Poznań-Piła wartości 500 mln zł netto. Prace mają potrwać do końca 2019 roku a zmodernizowany dworzec Oborniki Miasto ma przyjmować pociągi kolei metropolitalnej z Poznania.

Podobne artykuły