W regionie 
po raz pierwszy PiS przed PO

ZIEMIA OBORNICKA. Po raz pierwszy w historii sondaży na czele w regionie znalazł się PiS. Tak wynika ze średniej badań sześciu ośrodków, które przeprowadziły sondaże we wrześniu. Uśredniony wynik wskazuje, że w naszym regionie na PiS chce głosować 31% wyborców, na PO 27%, Kukiz 15 12%, PSL 10% a Nowoczesną 7%. W przypadku wyborów do sejmu daje to po trzy mandaty dla PO i PiS (dotychczas 2 PiS, 4 PO) oraz po jednym mandacie dla Kukiz 15, PSL i Nowoczesnej.
Wyniki te są o tyle ważne dla lokalnej sceny politycznej, że PiS ma szanse po raz pierwszy w historii wygrać wybory do rady powiatowej. Dotychczasowe wszystkie wybory do tego organu samorządowego wygrywało w Obornikach PO. Działo się tak czterokrotnie i cztery razy ta partia nominowała starostę obornickiego. Jeżeli te sondaże miałyby się sprawdzić za rok, podczas wyborów samorządowych, piąty starosta obornicki w III RP wywodziłby się z PiS.
Michał Zieliński pełnie funkcję wyborczego pełnomocnika powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w powiecie obornickim. Do listopada obornicki sztab ma stworzyć lokalny program PiS, zorganizować i przeprowadzić szkoleń dla kandydatów na radnych oraz burmistrzów. Prezes Kaczyński zobowiązał parlamentarzystów PiS i ministrów do aktywnego uczestnictwa w pracach tego typów zespołów.

Podobne artykuły