Termomodernizacja na czas

Termomodernizacja na czas

WIARDUNKI, LUDOMY. Inwestycja dotycząca termomodernizacji budynków użyteczności publicznej: w Wiardunkach – budynek WTZ i zespołu szkół w Ludomach dobiega końca.
W Warsztatach Terapii Zajęciowej w Wiardunkach ocieplenie ścian zewnętrznych jest na poziomie 35%, natomiast ocieplenie dachu wykonano już w 45 procentach. W najbliższych dniach zostanie uruchomiona kotłownia. Całkowity koszt tej inwestycji to 926 727 zł brutto.
W ludomskiej szkole zakres prac obejmuje wykonanie termomodernizacji ścian i stropów oraz wykonanie nowych chodników. Stan zaawansowania wszystkich prac to 95% i ze względu na rozpoczęty rok szkolny jest dobrze. Konsorcjum trzech firm, którego liderem jest DAN-BUD Danuta Najder-Lisiewicz ze Stróżewa, wykonało ocieplenie ścian i dachu oraz instalację elektryczną wewnętrzną. Całkowity koszt inwestycji to 1 939 000 zł brutto.
Na realizację powyższych zadań gmina Ryczywół pozyskała ok. 2,5 mln zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Całkowity koszt obu części inwestycji wyniesie 2 865 729, więc koszty poniesione przez gminę są niewielkie, szczególnie wobec uzyskanych oszczędności na energii i będą procentować przez kolejne dziesięciolecia. Celem projektu jest bowiem poprawa efektywności energetycznej, spadek emisji gazów cieplarnianych, zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i cieplnej i cel ten został osiągnięty, nie wspominając o zdecydowanej poprawie estetyki leciwych już nieco budynków.

Podobne artykuły