Inwestycja 
z monitoringiem?

ROGOŹNO. Planowana na ten rok przebudowa placu Karola Marcinkowskiego nie ruszy wcześniej niż wiosną roku przyszłego, bowiem w ramach ogłoszonego przez władze Rogoźna przetargu zgłosił się tylko jeden oferent i to z propozycją znacznie przewyższająca to, co zakładał przeznaczony na ten cel budżet. Gmina zaciąga na przebudowę korzystny kredyt w ramach programu Jesica II, proponowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego, więc musi się trzymać sztywno planów projektowych.
Rogoźno odwiedził już przedstawiciel banku, by obejrzeć miejsce inwestycji.
Tymczasem sama inwestycja zaczęła obrastać w propozycje. Jedną z nich złożył radny Hubert Kuszak, który zaproponował, aby na ścianie budynku muzeum umieścić kamerę monitorująca plac przyszłej budowy. – Dzięki temu wszyscy będą mogli zobaczyć, jak przebiega remont. Radny proponował też, aby końcówka monitoringu trafiła też na policję lub do straży miejskiej, co ustrzeże plac budowy i przyszły plac przed wandalami.
Pomysł jest z cała pewnością wart rozważenia, a metamorfozę placu z pewnością wielu chętnie prześledzi. Podobnego zdania jest też burmistrz Roman Szuberski, który powiedział: – Monitoring w gminie działa dobrze, ale może być jeszcze lepiej, bo chcę, by i w dni wolne od pracy ktoś obserwował monitoring w razie wykroczeń i występków wandali, którzy bezmyślnie niszczą kosze na śmieci.

Podobne artykuły