Dzień Seniora w Lipie

Dzień Seniora w Lipie

LIPA. W niedzielne popołudnie 24 września odbyło się w Lipie spotkanie z seniorami, organizowane przez Stowarzyszenie „Nasza Lipa” oraz gminę Ryczywół.
Życzenia zdrowia złożyły seniorom pani wójt Renata Gembiak-Binkiewicz, prezes stowarzyszenia Marzena Kracel i radna Barbara Boch. Każdy z uczestników imprezy otrzymał upominek wykonany przez członków stowarzyszenia. Spotkanie odbywało się pod hasłem „Lipa – wieś z historią”. Na to spotkanie zostali zaproszeni: Henryk Wojtysiak i Czesław Karolczak, członkowie Poetyckiego Wędrowca, który działa przy Bibliotece Publicznej w Obornikach. Pan Henryk w trakcie części artystycznej przedstawił kilka wierszy, a także opowiedział o swojej 15-letniej działalności artystycznej. Zaskoczył mieszkańców swoją ogromną wiedzą na temat wsi, przygotowując na to spotkanie prezentację, którą wszyscy oglądali z ciekawością i nutką nostalgii. Mieszkańcy zobaczyli wiele zdjęć ze swojej młodości i jeszcze starszych. Na wielu z nich rozpoznawali siebie, swoich znajomych i swoje domy. Z łezką w oku oglądali stare fotografie, które zatrzymały czas. Zdjęcia wywołały wiele komentarzy i wspomnień.
Czesław Karolczak umilał spotkanie muzycznie. Seniorzy wspólnie śpiewali piosenki znane ze swej młodości. Muzyka tak ich urzekła, że nogi same porwały do tańca. Pokaz multimedialny był zapowiedzią książki, którą pan Henryk ma zamiar o tych okolicach wydać. Trzeba wyjaśnić, że Henryk Wojtysiak swoje dzieciństwo i młodość przeżył właśnie w tej uroczej wsi i jak sam mówi: – Mam ogromny sentyment do miejsca, gdzie moje korzenie. Wieczór się skończył, ale wspomnienia snują się dalej.

Podobne artykuły