Pięć mandatów na jednym skrzyżowaniu

Pięć mandatów na jednym skrzyżowaniu

OBORNIKI. We wtorek na skrzyżowaniu ulic Kopernika i 11 Listopada, wykorzystując Mobilne Centrum Monitoringu, policjanci w „oku” kamery obserwowali ruch kołowy i pieszy ze szczególnym zwróceniem uwagi na popełnianie wykroczeń.
Skrzyżowanie to nie zostały wybrane przypadkowo. W tym miejscu wielokrotnie można dostrzec kierowców, którzy pomimo braku miejsca do kontynuowania jazdy wjeżdżają na skrzyżowanie i zatrzymując się na nim blokują ruch innych pojazdów. Zgodnie z przepisami Ustawy Prawo o ruchu drogowym samo zapalenie się światła zielonego na sygnalizatorze nie upoważnia kierowcy do wjazdu na skrzyżowanie. Kierowca musi mieć miejsce do kontynuowania jazdy, gdyż nie stosując się do powyższego kierujący popełnia wykroczenie.
Podczas działania funkcjonariusze obserwowali na monitorze zachowania kierowców . W przypadku zauważenia kierującego jadącego niezgodnie z przepisami ruchu drogowego informację o nim przekazywali najbliższemu patrolowi Policji. Podczas działań monitorowane były również zachowania pieszych. W sumie funkcjonariusze podczas działań pilotażowych nałożyli pięć mandatów karnych za popełnione wykroczenia.
Kolejne działania funkcjonariusze zaplanowali między 4 a 10 października.

Podobne artykuły