Wody Polskie w Obornikach?

OBORNIKI. „Wody Polskie”, to państwowe gospodarstwo wodne, które ma zastąpić regionalne zarządy gospodarki wodnej. Przejmie też część zadań i dochodów narodowego i wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Zabierze niestety samorządom sprawy dotyczące pozwoleń wodno-prawnych. To oznacza, że „Wody Polskie” będą odpowiadać za stan polskich rzek i jezior oraz inwestycje przeciwpowodziowe, a także przejmą kompetencje działających we wszystkich gminach spółek wodno-melioracyjnych. 
Powstające gospodarstwo wodne już szuka w Obornikach siedziby. Ich wzrok padł na budynek po dawnych Konsumach, przejęty już wcześniej przez gminę i właśnie doinwestowywany.
Być może uda się budynek uratować przed rządowymi zakusami, natomiast innych wolnych gmachów w Obornikach raczej już nie ma. Może zwolnić się ewentualnie budynek przy Rynku, obecna siedziba fiskusa, ale wobec niego burmistrz ma także swe plany.
„Wodom Polskim”, nie pozostaje więc nic innego, jak wybudować siedzibę od podstaw, albo uciekać przed bezdomnością do innej gminy.

Podobne artykuły