Policjant damskim bokserem

ROGOŹNO. Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie zajmie się sprawą rogozińskiego policjanta podejrzanego o przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec partnerki życiowej.
O przemocy wobec partnerki mówiono w Rogoźnie już od pewnego czasu. Jej dręczyciel pozostawał bezkarny, bo był policjantem i wielu sąsiadów uważało to za rzecz nie wartą uwagi, a jeden z nich miał stwierdzić, że – nie znosi mieszania się w cudze sprawy.
Sprawa przemocy ujrzała światło dzienne dopiero 6 września, gdy w domu policjanta konieczna była interwencja… policji.
– Według wstępnych ustaleń miało tam dochodzić do znęcania się zarówno fizycznego, jaki psychicznego – poinformował o sprawie Paweł Witzberg, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Obornikach, który dodał: Dowodami w sprawie o znęcanie mają być zeznania świadków, niebieska karta oraz raporty z interwencji policji. Wobec funkcjonariusza podjęte zostały środki zapobiegawcze. W związku z zebranymi już dowodami przeciwko funkcjonariuszowi, komendant powiatowy inspektor Wojciech Spychała zdecydował o natychmiastowym zawieszeniu go w czynnościach służbowych.
– Zawieszony policjant został też oddany pod dozór policyjny oraz nałożono na niego zakaz zbliżania się do poszkodowanej
– poinformował Konrad Frąckowiak, prokurator rejonowy w Obornikach.
Paweł Witzberg uzupełnił, iż: Przeciwko mężczyźnie toczy się śledztwo z artykułu 207 paragrafu 1 kodeksu karnego, który mówi o znęcaniu się fizycznym oraz psychicznym nad osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy. Znęcanie się jest przestępstwem ściganym z urzędu i ofiara przemocy nie będzie mogła samodzielnie zrezygnować ze ścigania sprawcy. Jeżeli zarzuty wobec funkcjonariusza się potwierdzą, grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Podobne artykuły