Jubileusz Wojtysiaka

OBORNIKI. W piątkowy wieczór 22 września w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbyło się spotkanie poetycko-muzyczne zatytułowane „Życie cudem jest”. Tym programem Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec rozpoczęło 12 rok swojej działalności. Był to wieczór promujący piąty tomik wierszy obornickiego twórcy Henryka Wojtysiaka i z pewnością było to wydarzenie kulturalne.
Przybyła na nie liczna publiczność, którą autor zaskoczył śmiałą scenografią. Stanowiły ją manekiny wypożyczone z obornickich sklepów odzieżowych Doroty Dorosz i Renaty Adamczak. Spotkanie miało charakter jubileuszu. Pan Henryk obchodzi w tym roku 15-lecie swojej pracy twórczej, którą wykonuje społecznie i z zamiłowaniem. Oprócz wierszy autorstwa Henryka Wojtysiaka (które prezentowali Barbara Zielińska, Maria Kogut, Jolanta Staniszewska, Aleksandra Ziółkowska, Bartosz Barszcz, Janek Górka i Mateusz Dąbkiewicz) program ozdobili muzycznie Monika Bąkowska, Alicja Jastrząbek, Jolanta Staniszewska i Czesław Karolczak.
Sam bohater wieczoru opowiadał o swoich osiągnięciach, a w dorobku ma wiele wystaw fotograficznych. Jego zdjęcia można znaleźć w kalendarzach i folderach. Powiedział, że – wszystko zaczęło się w 2002 roku, kiedy to Kazimierz Paprzycki przywiózł mu osobiście do domu dyplom i nagrodę za udział w konkursie fotograficznym o Objezierzu. Henryk Wojtysiak wspominał ten dzień z wielkim rozrzewnieniem. Wydał pięć tomików wierszy, w których znajduje się też miejsce opisujące historię regionu. Za swoją działalność otrzymał w 2007 roku z rąk burmistrz Anny Rydzewskiej honorowe wyróżnienie za promowanie regionu poezją i fotografią. Pan Henryk wraz z przyjaciółmi wędruje z poezją po okolicznych szkołach, przedszkolach, świetlicach wiejskich czy bibliotekach. Wraz z sołtysem Stanisławem Pakułą tworzy Kronikę Bąblina. Jest współautorem książki o Wargowie.

Podobne artykuły