Koniec sezonu na obornickim torze z ogromnymi emocjami

OBORNIKI. Koniec sezonu w motocrossie wypadł bardzo okazale. Zawodu Pucharu Polski na obornickim torze udowodniły, że ten sport, przy tak zaciętej rywalizacji wywołuje niezwykłe emocje, zwłaszcza że strona sportowa minionego weekendu dostarczała nieprzewidzianych zdarzeń. Do tego doszła tradycyjnie wzorowa organizacja zawodów, dyscyplina czasowa i wiele dodatkowych atrakcji dla licznie zgromadzonych kibiców przygotowana przez Motoklub Oborniki z prezesem klubu Grzegorzem Mantykiem na czele.
W dwudniowej rywalizacji rozegrała się walka nie tylko o indywidualne tytuły zawodników z licencjami A, B i C, ale również o klasyfikację klubową Pucharu Polski. Sezon zakończył bardzo emocjonujący wyścig o Puchar Burmistrza Obornik Tomasza Szramy, w którym walczono również o atrakcyjne nagrody finansowe przyznawane do 7. miejsca włącznie.
W sobotę walkę stoczyli najmłodsi zawodnicy reprezentujący kategorię MX65. Zwyciężył Jakub Kowalski, który na pożyczonym od Piotrka Kajrysa motocyklu wygrał oba wyścigi i na pożegnanie z tą klasą zgarnął Puchar Polski. Wśród pań ponownie bezkonkurencyjna okazała się Wiktoria Garbowska, która nie dała szans rywalkom w żadnym wyścigu. Tego dnia walkę o puchary rozstrzygnęli również najbardziej doświadczeni w stawce weterani. Puchar Polski powędrował do Waldka Lonki. W klasie Open B bezkonkurencyjny okazał się broniący tytułu Marcin Szczepański. Wśród juniorów zwyciężył Wiktor Jasiński.
Niedzielę otworzyły łączone wyścigi klas MX1C i MX2C, które dzięki ponad 30 zawodnikom na maszynie startowej zapewniły dość licznej w Obornikach widowni ciekawe widowisko pełne agresywnych ataków. Co prawda w lepszej sytuacji mogli wydawać się ci startujący na dużych motocyklach, ale i dosiadający głównie czterosuwowych „ćwiartek” nie mieli zamiaru odpuszczać również w walce bez podziału na pojemności silnika. Dwukrotnie najszybszy z całego grona okazał się duet z MX2C – Lubomir Sobol i Kamil Nowakowski. Najmłodszymi zawodnikami niedzielnych zmagań byli „osiemdziesiątkarze”, wśród których bezkonkurencyjny był żegnający się z klasą Wiktor Małecki. W najbardziej prestiżowej klasie MX Open, tytułu bronił Karol Kędzierski.
W klasyfikacji klubowej zwyciężył ze sporą przewagą Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX, przed WKM Więcbork i Motoklubem Oborniki.

Podobne artykuły