Nowe tabliczki informacyjne

OBORNIKI. Nasz czytelnik zauważył podczas spaceru ulicą Piłsudskiego w Obornikach nowe tabliczki z nazwą ulic. Pan Krzysztof chciałby, za pośrednictwem naszej redakcji, dowiedzieć się, kto w Urzędzie Miejskim wpadł na pomysł zamontowania nowych tabliczek stworzonych na wzór warszawski, gdzie się takie pojawią i ile będą kosztowały.
Rzecz całą wyjaśnił burmistrz Tomasz Szrama. To przymiarka, bo na razie tablice są dwie, jest to realizacja marzeń burmistrza o nowoczesnym mieście Obornikach.
Tomasz Szrama pyta za ich pomocą, jak się podobają. Pyta – co sądzicie o takim systemie informacji miejskiej? Można udzielać mu odpowiedzi na stronie Urzędu Miejskiego w Obornikach, w zakładce pytania do burmistrza. Tabliczki są ładne, nowoczesne i dobrze widoczne. Nie oznacza to jednak, że poprzednim czegoś brakowało. Jak dowiedzieliśmy się w magistracie Obornik nie czeka rewolucja tabliczkowa, a wymieniane będą te, które ząb czasu nadmiernie naruszył. Trudno mówić o kosztach, skoro to dopiero eksperymentalne dwie sztuki.
Podobne tablice z nazwami ulic i placów można spotkać nie tylko w Warszawie, ale i we Wrocławiu, Bydgoszczy, na Wybrzeżu i wielu innych miastach.

Podobne artykuły