Po pijaku w barierkę

UŚCKOWO. W miniony poniedziałek po godzinie 22:00 na łuku drogi w miejscowości Uścikowo doszło do wypadku drogowego z udziałem pijanego kierowcy. Z przekazanych przez policję informacji wiadomo, że pojazd marki Honda uderzył w barierki oddzielające jezdnię od pobocza.
Na miejsce skierowano patrol, który zastał rozbity samochód blokujący przejazd w obu kierunkach. W jego wnętrzu nie było już jednak nikogo. W rozmowie ze świadkami zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący Hondą jadąc z Szamotuł w stronę Obornik stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne bariery.
Chwilę później mężczyzna samodzielnie opuścił pojazd i nie czekając na pomoc zaczął oddalać się z miejsca zdarzenia. Mundurowi mając tę informację oraz rysopis uciekiniera dość szybko do niego dotarli. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec gminy Oborniki. W chwili zatrzymania mężczyzna szedł drogą w stronę Szamotuł. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie półtora promila alkoholu. 
Za jazdę w stanie nietrzeźwości zostało mu zatrzymane prawo jazdy, a pojazd, którym kierował trafił na parking strzeżony. Pijanemu kierowcy grozi za przestępstwo związane ze stwarzaniem zagrożenia w ruchu drogowym w stanie nietrzeźwości kara pozbawienia wolności wynosi od 3 miesięcy do 5 lat. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów lub pojazdów konkretnego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata, nawet do lat 15.

Podobne artykuły