Śmierć w Dąbrówce Leśnej

Śmierć w Dąbrówce Leśnej

DĄBRÓWKA LEŚNA. W poniedziałek około godz. 08:00 dyżurny komendy powiatowej otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 178 z Obornik do Ludom, w okolicach Dąbrówki Leśnej.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów kierujący jadąc w kierunku m. Oborniki, 18-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, kierujący osobowym VW Passat, z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym.
W wyniku zdarzenia mężczyzna siedzący za kierownicą osobówki poniósł śmierć na miejscu. 41-letni kierowca ciężarowego Mercedesa Antos w chwili zdarzenia był trzeźwy i nie odniósł obrażeń ciała.
Kierowca ciężarówki opuścił pojazd przed przybyciem służb ratowniczych, natomiast kierowca samochodu osobowego pozostawał nieprzytomny w pojeździe.
Przed przybyciem karetek na miejscu pomocy poszkodowanemu udzielał strażak Waldemar Michałek, który najechał na zdarzenie w drodze na służbę w obornickiej komendzie powiatowej.
Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpiono równolegle do reanimacji i ewakuacji uwięzionego w pojeździe kierowcy – wykonano dostęp przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Rozstawiono również parawan i usunięto płyny eksploatacyjne z jezdni.
Na miejscu mimo godzinnej reanimacji śmierć poniósł 18-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego kierujący VW Passat. Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin.
Ruch na tym odcinku drogi był zablokowany kilka godzin. Ruch na tym odcinku drogi był przez kilka godzin prowadzony wahadłowo.
Okoliczności oraz przyczynę wypadku wyjaśniają oborniccy funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Obornikach.

Podobne artykuły