Zwycięstwo szczypiornistów na inaugurację

OBORNIKI. Rozgrywki II ligi piłki ręcznej szczypiorniści Sparty Oborniki rozpoczęli od zwycięstwa 36:19 z Orlikiem Brzeg. W ósmej minucie sędzia stolikowy wcisnął na tablicy wyników 8:0 dla naszych oborniczan. Jonasz Ratajczak i Kacper Łyszczarz swoimi akcjami w kontrze wprawiali w zachwyt licznie zgromadzonych na hali kibiców. Mecz był bardzo ważnym wydarzeniem dla niespełna 17-letniego Filipa Januchowskiego, który w debiucie w seniorskiej drużynie zaliczył 2 trafienia i 2 min kary.
Trener Marek Arciszewski powiedział po meczu: Kolejne 3 pkt, które bardzo cieszą zarówno nas jak i naszych kibiców. Wielkie dzięki za liczne przybycie i doping bo tworzycie świetną atmosferę. Mecz w pierwszej połowie układał się aż za bardzo po naszej myśli. Pierwsze 8 minut praktycznie ustawiło wynik. Graliśmy aktywnie w obronie, drużyna zagrała kontrą, zdobywaliśmy łatwe bramki w ataku pozycyjnym. Myślę, że po przerwie koncentracja spadła i w niektórych momentach Orlik przejął inicjatywę, na szczęście nie na tyle żeby zagrozić wynikowi. Swoje pierwsze szlify w seniorskiej grze zdobył Filip Januchowski. Dobry występ, dwie bramki i przy okazji zwycięstwo całego zespołu niech mu towarzyszą jak najczęściej. Trudne mecze dopiero przed nami więc nie popadamy w hurraoptymizm i od poniedziałku wracamy do pracy.
Sparta: Kustoń, Matyjak, Łyszczarz 4, Batura 4, Kuliński 1, Surma 3, Ratajczak J. 5, Okpisz 3, Tepper 2, Kwiatkowski 1, Januchowski 2, Ratajczak Sz. 4, Niedzielak 2, Narożny 3, Królski 2.