Powstaje Obornicki Klub Seniora

OBORNIKI. Już niebawem rozpocznie swą działalność kolejny punkt na mapie działań kierowanych do seniorów.
Aktywna Rada Seniorów, Obornicka Karta Seniora z ponad pięćdziesięcioma partnerami projektu, bezpłatna komunikacja dla osób z grupy 60+, darmowe szczepienia przeciwko grypie, bonifikaty w dzierżawach, wspieranie stowarzyszeń działających na rzecz osób starszych i wiele innych inicjatyw, których adresatami są oborniccy seniorzy – zostały dostrzeżone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), która przyjęła gminę do Sieci Miast Przyjaznych Starzeniu WHO i to jako czwartą w Polsce po Gdyni, Poznaniu oraz Ostrowie Wielkopolskim.
– To jednak dopiero początek działań na rzecz obornickich seniorów – zapowiada burmistrz Tomasz Szrama i w ramach realizacji programu Senior+ podpisał umowę partnerską z parafią farną na rzecz zapewnienia aktywizacji społecznej osób starszych.
Dzięki umowie w należącej do parafii sali utworzony zostanie klub, a oborniccy seniorzy zyskają nowe miejsce spotkań i integracji, w którym będą mogli wymieniać się doświadczeniami i spędzać tam czas wolny. Trwa adaptacja pomieszczeń na klub „SENIOR +”, a wykonawcą prac jest firma Usługi Stolarsko-Ciesielskie Łukasz Chudziak z Uścikowa za 57.598,50 zł brutto.
Tu nie można przemilczeć faktu, iż gminę kosztowało to niewiele, bowiem z tej kwoty z obornickiej kasy wydano jedynie 2.598, a pozostałe 55.000 to dotacja wojewody.
Śledząc przebieg prac, Tomasz Szrama powiedział: Bardzo chciałbym, aby Oborniki były miejscem, w którym zarówno władze, przedsiębiorcy, jak i mieszkańcy uwzględniają różnorodność osób starszych, przeciwdziałają wykluczeniu oraz promują wnoszony przez seniorów wkład do wszystkich dziedzin życia. Mam nadzieję, że to miejsce będzie kolejnym krokiem właśnie w tym kierunku.

Podobne artykuły