Weekend seniorów

OBORNIKI. Takiego wydarzenia w naszym mieście jeszcze nie było – twierdzą oborniczanie i trudno się z nimi ni zgodzić. Spotkania, prezentacje, koncerty – to tylko niektóre z propozycji jakie szykowane są dla uczestników I Obornickiego Weekendu Seniorów.  
Mocnym akcentem był występ AUDIOFEELS, wykonującej jedyni głosu by wykonać muzykę w stylu Vocal Play. Jest to nowatorskie podejście do śpiewania, które polega na imitacji instrumentów, poprzez maksymalne wykorzystanie możliwości ludzkiego głosu. Zespół został stworzony w 2007 roku przez wychowanków Chóru Akademickiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Staranna edukacja pozwoliła na podjęcie ambitnego zadania – stworzenia wyjątkowego, nowoczesnego brzmienia daleko wykraczającego poza chóralną tradycję.
Inną atrakcją była wystawa nie tylko dla seniorów. Pokazano na niej prace profesora Wiktora Zina, który był dla pokolenia 50+ postacią niemal kultową. Jego program „Piórkiem i węglem” towarzyszył w latach 70-tych tysiącom Polaków, którzy w niedzielne popołudnia zasiadali do kawy. Profesor wykonywał setki szkiców, uwrażliwiał na piękno krajobrazu popularyzował wiedzę o architekturze. Jeśli do tego wszystkiego dodać przemarsz kapeluszy z muzyką, występy i pokazy, to trzeba uznać miniony weekend faktycznie za wyjątkowo udany, no może z wyjątkiem pogody, która mogła by być lepsza.

Podobne artykuły